Osoba, która planuje zaciągnąć kredyt hipoteczny często zastanawia się czy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Sprawdź, czym zajmuje się doradca kredytowy/ekspert finansowy, jaki jest jego zakres obowiązków oraz czy w rzeczywistości pomoc doradcy kredytowego jest dla przyszłego kredytobiorcy opłacalna i niezbędna.

Osoba, która planuje zaciągnąć kredyt hipoteczny często zastanawia się czy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Sprawdź, czym zajmuje się doradca kredytowy/ekspert finansowy, jaki jest jego zakres obowiązków oraz czy w rzeczywistości pomoc doradcy kredytowego jest dla przyszłego kredytobiorcy opłacalna i niezbędna.

Na początek wyjaśnię kilka nazw używanych zamiennie. Osoba zajmująca się pośredniczeniem między Klientem a bankami czy instytucjami finansowymi może być nazywana doradcą kredytowym, ekspertem kredytowym, pośrednikiem kredytowym czy finansowym. Każda z tych nazw uznawana jest za prawidłową choć dobremu doradcy kredytowemu bliżej jest do nazwy ekspert kredytowy lub finansowy. Wynika to z faktu, że zakres wiedzy i obowiązków takiej osoby jest bardzo szeroki, ekspercki. Osoba ta musi ciągle podnosić swoje kwalifikacje i na bieżąco znać zarówno warunki jak i procedury wszystkich banków. Jest to zadanie niesłychanie angażujące i wymagające ciągłych szkoleń.
Obecnie zawód doradcy kredytowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem a z jego usług korzysta coraz więcej osób. Banki cały czas wprowadzają nowe restrykcje, procedury czy zmieniają oferty kredytów hipotecznych. Wiele osób, które chcą świadomie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie zdecydowanie powinny skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego. Dzięki temu otrzymają nie tylko kompleksowe wsparcie, ale również poczucie że wybrana oferta jest dopasowana do ich potrzeb i możliwości.

Główną rolą doradcy kredytowego jest wybór i dopasowanie dla Klienta najbardziej korzystnych ofert kredytu hipotecznego. doradca kredytowy jako niezależny podmiot na pierwszym miejscu zawsze powinien stawiać dobro i zadowolenie Klienta. A oferty powinny uwzględniać wszelkie oczekiwania i możliwości Klienta.

Pierwsze spotkanie eksperta kredytowego z Klientem sprowadza się zazwyczaj do zbadania potrzeb i możliwości w tym sprawdzenia zdolności kredytowej i dopasowania możliwych ofert do indywidualnej sytuacji Klienta. Ekspert kredytowy powinien również zadbać o doradztwo z zakresie możliwości obsługi długu przez Klienta w kontekście zarobków gospodarstwa domowego.
Należy, jednak pamiętać, że doradca finansowy odpowiedzialny jest za wstępną ocenę sytuacji finansowej Klienta i możliwości zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Ostateczna decyzja zawsze wydawana jest przez bank po analizie niezbędnej dokumentacji i złożeniu kompletnego wniosku kredytowego.

doradca kredytowy odpowiada za szeroko rozumianą obsługą interesów Klientów, którzy poszukują najkorzystniejszego kredytu hipotecznego. Głównym zadaniem doradcy jest więc właściwe rozpoznanie potrzeb i możliwości finansowych danego Klienta, a następnie – dopasowanie do nich odpowiedniego produktu bankowego.

Kolejnym etapem jest przygotowanie check-listy dokumentów niezbędnych do złożenia wniosków kredytowych. Zazwyczaj, w zależności o złożoności sytuacji Klienta doradca przygotowuje wnioski do 2/3 banków z obecnie najlepszą ofertą kredytową. Doradca często pomaga przy kompletowaniu wymaganych dokumentów oraz ich wypełnianiu.

CZY WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY DORADCY?

Oczywiście, że tak. Profesjonalny ekspert finansowy to bezpieczeństwo całego procesu, pewność otrzymania najlepiej dopasowanych ofert kredytu hipotecznego oraz oszczędność mnóstwa czasu. W tym miejscu warto napisać, że pomoc doradcy kredytowego w zakresie kredytów hipotecznych jest bezpłatna dla Klienta. Doradca jest wynagradzany za swoją pracę bezpośrednio przez bank, a co ważne, bank tego kosztu nie przerzuca na Klienta. Cena kredytu jest taka sama jak zaciągnięty bezpośrednio w oddziale danego banku.

doradca kredytowy musi także przestrzegać zasad etyki i umieć przedstawić daną ofertę w sposób uczciwy i wyczerpujący. Konieczna jest dokładna znajomość aktualnych ofert rynkowych i bieżące śledzenie stawek WIBOR, kursów walut czy zmian prawnych.
Zachęcamy do skorzystania z oferty profesjonalnego doradcy kredytowego Kraków.

Zapraszamy na naszą wizytówkę Google

Oraz na nasz Fanpage