Czy warto korzystać z usług doradztwa kredytowego w przypadku kredytów hipotecznych?

Tak. Pod warunkiem, że usługi doradztwa kredytowego świadczy firma rzetelna, doświadczona oraz posiadająca odpowiednie uprawnienia i kompetencje. Taka jak doradca kredytowy Kraków | uver.

Poniżej historia naszych Klientów obrazująca jak dużą rolę przy doborze odpowiedniego kredytu ma profesjonalny doradca kredytowy.

 

Pan Andrzej i Pani Agnieszka czyli krótka historia z kredytem hipotecznym w roli głównej.

 

Klienci trafili do nas z polecenia swoich znajomych po tym jak podjęli nieudaną próbę ubiegania się o kredyt we własnym zakresie.

 

Pan Andrzej z Panią Agnieszką po podjęciu decyzji o zakupie własnego mieszkania w Krakowie udali się w pierwszej kolejności do Banku, w którym Pan Andrzej posiada swój rachunek osobisty. Wydawało się im, że skoro wpływa na ten rachunek wynagrodzenie Pana Andrzeja, które stanowi 70% łącznego dochodu gospodarstwa domowego to wzięcie kredytu będzie czystą formalnością. Niestety sprawy potoczyły się nie pomyśli naszych Klientów, ponieważ mimo wysokich wpływów Pana Andrzeja oraz dochodu jego partnerki bank odmówił procesowania wniosku ze względu na swoją wewnętrzną politykę.

Okazało się, bowiem, że pomimo wysokich dochodów Pana Andrzeja, Klienci nie posiadają zdolności kredytowej gdyż bank nie przyjął do jej wyliczenia dochodów Pani Agnieszki w związku z faktem, że umowa o pracę Pani Agnieszki było na czas określony w wymiarze nie akceptowalnym na moment składania wniosku przez bank. Wysokie wpływy Pana Andrzeja okazały się z kolei niewystarczające do pokrycia raty kredytu, ponieważ już były obciążone innymi zobowiązaniami Klientów.

 

Klienci nie tracąc zapału, motywowani wizją własnego mieszkania udali się do kolejnego banku, tym razem do banku, w którym swoje konto posiadała Pani Agnieszka. Doradca umówił ich na spotkanie dopiero za kilka dni, w tym czasie Klienci mieli skompletować podstawowe dokumenty. Wniosek został złożony a analiza włącznie z koniecznością dostarczania nowych dokumentów wymaganych przez bank trwała ponad 3 tygodnie.

Kredyt hipoteczny. Czy różnice w cenie mogą być duże?

 

Po kilku tygodniach oczekiwania Klienci otrzymali decyzję, jednak ze względu na stosunkowo młody wiek oraz ograniczenia wynikające z posiadanej przez Panią Agnieszkę umowy o pracę na czas określony oferta ta nie była atrakcyjna finansowo. Jak się później okazało wyniosła ona ponad 1% marży więcej niż w ofercie, która ostatecznie zostało Klientom przedstawiona przez nas. 1 punkt procentowy różnicy na marży bankowej przy kredycie hipotecznym to bardzo dużo. W tym przypadku to ponad 150 zł różnicy w miesięcznej racie. Przy założeniu, że kredyt ten miał być spłacany 30 lat to ostatecznie różnica w wysokości całkowitej spłaty wyniosła trochę ponad 56 000zł.

 

Po otrzymaniu oferty z 2 banku Klienci nie do końca byli świadomi ceny produkty, więc postanowili skonsultować ją ze swoimi znajomymi. Ku naszej uciesze okazało się, że ich znajomymi są nasi Klienci, którzy bez wahania skierowali ich o poradę do naszej firmy.

 

Doradca kredytowy Kraków | uver. Nasze działania.

Szybko przeanalizowaliśmy sytuację nowych Klientów. Po jednym spotkaniu wiedzieliśmy gdzie skierować wnioski, aby Klienci otrzymali najlepszą możliwą na rynku ofertę kredytu hipotecznego. Po uwzględnieniu wszystkich ograniczeń oraz oczekiwań Klientów zabraliśmy się do przygotowania ofert. Wykorzystując nasze zaawansowane rozwiązania technologiczne, dające nam możliwość rzeczywistego porównania realnych i bieżących ofert wiodących banków obraliśmy kierunek działania.

 

Już następnego dnia złożyliśmy w imieniu naszych Klientów wnioski do 3 banków. Procesowanie równoległe pozwala nam nie tylko na możliwość uzyskania ostatecznie najlepszej cenowo oferty. Daje również możliwość negocjacji warunków oraz ceny.

 

Przy wykorzystaniu naszych kontaktów poprzedzonych wieloletnią współpracą uzyskaliśmy oferty w czasie zdecydowanie krótszym niż standardowe czasy procesowania wniosków hipotecznych w poszczególnych bankach. Było to dla naszych Klientów istotne, ponieważ, zbliżał się termin oddania nieruchomości.

 

W każdym z banków otrzymaliśmy ofertę. Różniły się one zarówno warunkami do spełnienia oraz ceną, czyli wysokością marży i prowizji. Nie było trudno wskazać ofertę najbardziej atrakcyjną, gdyż różnica pomiędzy ofertami była dość znaczna.

 

Ostatecznie Klienci zdecydowali się na najtańszą ofertę spośród 3 przedstawionych przez nas ofert. Zajęliśmy się resztą formalności i po niespełna 3 dniach umowa została podpisana.

 

Doradca kredytowy Kraków | uver. Podsumowanie.

Nasze wsparcie dało Klientom wymierne korzyści. Gdyby od razu skorzystali z naszych usług to zaoszczędziliby dużo czasu, który mogliby wykorzystać na planowanie urządzania nowego mieszkania. Dobrze, że ostatecznie zostali skierowani do nas, ponieważ zaoszczędzili ponad 56 000 zł w ostatecznym rozliczeniu kosztów porównywanych kredytów.

Na tym przykładzie jasno widać, że nasza pomoc była skuteczna i bardzo atrakcyjna dla naszych nowych zadowolonych Klientów.

Doradca kredytowy Kraków | uver

 

Zapraszamy również do zapoznania się z wpisem:

Kredyt hipoteczny – wszystko co musisz o nim wiedzieć.

oraz do polubienia naszego Fanpage na Facebooku:

Fanpage uver