Kredyt hipoteczny Kraków

Marzeniem wielu Polaków jest własny dom lub mieszkanie. Ze względu na niewystarczającą ilość oszczędności, duże grono ludzi musi decydować się na wynajem kolejnych mieszkań przekładając termin spełnienia swojego marzenia. Dobry kredyt hipoteczny Kraków może jednak znacząco przybliżyć Cię do zrealizowania planów o własnym gniazdku. Jakie są wady i zalety kredytów mieszkaniowych? Jak przebiega procedura przyznania takiego kredytu?

Na jakie cele można wykorzystać kredyt hipoteczny?

Każdy bank bardzo precyzyjnie ustala cele, na jakie klient może przeznaczyć otrzymane pieniądze. Choć potocznie używamy sformułowania: kredyt na dom czy też kredyt mieszkaniowy, gotówkę otrzymaną wraz kredytem hipotecznym możemy przeznaczyć na kilka celów. Oto najważniejsze z nich:

  • Zakup mieszkania lub domu
  • Budowa nieruchomości
  • Zakup działki budowlanej
  • Remont nieruchomości
  • W określonych sytuacjach przebudowa nieruchomości

Aby otrzymać atrakcyjny kredyt hipoteczny w Krakowie, musimy początkowo zapoznać się z ofertami kilku banków i wczytać się dogłębnie w regulamin oferty. Zawsze możemy się również skonsultować z doradcą finansowym, który ustali, czy możemy zrealizować konkretny cel w zgodzie z regulaminem kredytu w danym banku.

Priorytetem jest zdolność kredytowa

Osoby starające się o kredyt na mieszkanie Kraków muszą uzbroić się w cierpliwość. Procedura jest dosyć skomplikowana i czasochłonna. Przy bardzo dużych kwotach bank bardzo dokładnie analizuje zdolność kredytową swoich klientów. W tym celu uwzględnia dochody, koszty życia, inne zobowiązania spłacane przez klientów, a także szereg czynników mogących mieć istotne znaczenie na płynność finansową, np. miejsce zatrudnienia i branżę. Bank korzysta także z pomocy BIK czyli Biura Informacji Kredytowej by sprawdzić naszą historię kredytową.

Aby otrzymać satysfakcjonujący nas kredyt na dom Małopolska musimy uzyskać bardzo wysoki rating kredytowy. W ten sposób bank upewnia się, że damy radę spłacić podjęte zobowiązanie. Wiele młodych małżeństw decyduje się na wspólne starania o kredyt mieszkaniowy Kraków. To najprostszy sposób by przekonać bank do pożyczenia większej sumy pieniędzy. Żartobliwe powiedzenie głosi, że wspólny kredyt hipoteczny łączy mocniej niż obrączki.

Istotne znaczenie ma również wysokość wkładu własnego, który udało Wam się zgromadzić. Większość banków wymaga przynajmniej 20% sumy kredytu. Warto także przeanalizować dodatkowe opcje takie jak np.: rodzaje rat kredytowych, możliwość wcześniej spłaty, czy też kredyt budowlany Małopolska w innej walucie.

Wady i zalety kredytu hipotecznego

Zacznijmy od zalet. Atrakcyjny kredyt hipoteczny Kraków pozwala w końcu zrealizować marzenia o własnym lokum. Jeśli udało nam się dostosować warunki do naszych indywidualnych potrzeb, jego spłata nie nastręczy nam większych problemów. Zaletą jest również możliwość spożytkowania pieniędzy na inny cel, np. zakup działki czy remont nieruchomości.

Wadą są oczywiście koszty. Oprocentowanie nominalne to niejedyny czynnik, który wpływa na wysokość rat. Decydując się na kredyt na dom Kraków powinniśmy zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, który uwzględnia również: prowizje, opłaty wstępne, ubezpieczenie, marże. Dla wielu osób w Polsce, kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na wiele lat.

 

Zapraszamy do przeczytania wpisu:

Czy warto korzystać z usług doradztwa kredytowego w przypadku kredytów hipotecznych?

oraz do polubienia naszego Fanpage na Facebooku:

Fanpage uver