Kredyt konsolidacyjny Kraków

 

Kredyt Konsolidacyjny Kraków krok po kroku. Kilka zobowiązań – jedna rata.

Czy możliwe jest, by łącząc dotychczasowe zobowiązania wybierając Kredyt Konsolidacyjny Kraków płacić mniej?

TAK!

Jest to możliwe, gdy wybierzesz dobrze dobrany Kredyt Konsolidacyjny. Co najważniejsze, może być to bardzo opłacalny krok – warunkiem jest wiedza na temat rządzących kredytami reguł.

W tym wpisie przybliżę Ci ofertę Kredytu Konsolidacyjnego. Omówię jego konstrukcję, zalety oraz porównam w formie rankingu najlepsze oferty na rynku.

Kredyt Konsolidacyjny to nic innego jak kredyt celowy przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz domowy budżet poczuje dużą ulgę. Zamieniamy wiele rat na jedną, z reguły dużo niższą. W ostatnim czasie zauważyć możemy rosnące zainteresowanie tego typu produktem – nic dziwnego! Jest to   dobra droga do oszczędności czasu i pieniędzy, dająca dodatkowo możliwość ustabilizowania swojej sytuacji finansowej.

 

Czy i co konsolidować?

Takie pytanie często słyszymy od naszych Klientów. Jest ono jak najbardziej uzasadnione, ponieważ aby nie stracić, trzeba mieć odpowiednią wiedzę: kiedy i jakie oferty warto konsolidować.

Po pierwsze należy dokładnie przyjrzeć się strukturze swoich finansów i poziomie zadłużenia oraz zdecydować, które kredyty spłacać na dotychczasowych warunkach, a które z nich połączyć. Konsolidować można m.in. kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, karty kredytowe, debety w rachunku czy produkty pozabankowe. Co ważne: nie ma konieczności konsolidacji wszystkich posiadanych zobowiązań!

 

Czy warto skorzystać z oferty Kredyt Konsolidacyjny Kraków?

Choć Kredyt Konsolidacyjny z definicji powinien obniżyć nasze miesięczne zobowiązania i sprawić, że poprawi się nasza zdolność kredytowa, to źle dobrany może przynieść odwrotny skutek. Właśnie dlatego tak ważnym krokiem przy wyborze oferty jest sprawdzenie jej opłacalności. Pamiętaj, że niższa rata nie zawsze oznacza tańszy kredyt, a skrócenie okresu kredytowania może np. skutkować nadwyrężeniem zdolności kredytowej!

 

Dlaczego tak się dzieje?

Gdy bierzemy Kredyt Konsolidacyjny, często wydłużony zostaje okres kredytowania. W efekcie rata jest niższa, ale suma kosztów powstałych poprzez dłuższy okres spłaty powoduje, że rzeczywisty koszt Kredytu Konsolidacyjnego przewyższa sumę kosztów łączących kredytów.

Dobrze dobrany kredyt konsolidacyjny to taki, który nie tylko ma niższą ratę niż suma rat konsolidowanych kredytów, ale w ostatecznym rozliczeniu jest tańszy!

 

Zdolność Kredytowa. Klucz do sukcesu.

Starając się o Kredyt Konsolidacyjny tak jak w przypadku innych zobowiązań, musisz zadbać o odpowiednią zdolność kredytową. Ściślej mówiąc: dostosować ofertę do swojej zdolności. Co ważne, w przypadku Kredytu Konsolidacyjnego do wyliczenia zdolności kredytowej, (możliwości spłaty swoich zobowiązań wraz z wszystkimi kosztami) nie są brane pod uwagę raty spłacanych kredytów.

Niezależnie od okoliczności bank podda wnikliwej analizie Twoją sytuację w oparciu o badanie zdolności kredytowej. W tym celu instytucja ta przeanalizuje Twoją historię kredytową, korzystając z raportu udostępnionego przez Biuro Informacji Kredytowej (w skrócie BIK). Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie zawsze dane w BIK są aktualne na dzień składania wniosku. Może zdarzyć się tak, że kwota do spłaty w ramach Kredytu Konsolidacyjnego w pobranym raporcie BIK będzie się różnić od rzeczywistej kwoty do spłaty. Taka sytuacja może być np. wynikiem braku aktualizacji raportu BIK.

Wiesz już, co konsolidować, a czego nie oraz jak rozumieć pojęcie zdolności kredytowej. Możemy teraz przystąpić do złożenia wniosku. Jak się do tego przygotować i jaki bank wybrać?

W pierwszej kolejności przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przy procesie ubiegania się o Kredyt Konsolidacyjny. Standardowo należą do nich:

  • dowód osobisty,
  • dokument potwierdzający/wskazujący spłacany kredyt np. umowa kredytowa, ostatnie zestawienie karty kredytowej,
  • dokument potwierdzający dochód niezbędny do wyliczenia zdolności kredytowej,
  • wniosek kredytowy.

Drugi krok to wybór odpowiedniego banku, do którego chcesz skierować zapytanie. Dobrym rozwiązaniem jest jednoczesne złożenie wniosków do kilku instytucji, aby mieć możliwość porównania dostępnych ofert.

Obecnie każdy bank detaliczny posiada ofertę Kredytu Konsolidacyjnego. Zanim jednak złożysz wniosek, musisz mieć pewność, że spełniasz warunki brzegowe danej oferty. Tych parametrów jest dużo i może upłynąć wiele czasu, zanim zdołasz zapoznać się ze szczegółami każdej z ofert Kredytu Konsolidacyjnego.

Poniżej w formie Rankingu Kredytów Konsolidacyjnych przedstawiamy 3 najlepsze obecnie oferty na rynku. Wyliczenie ma postać oferty reprezentatywnej dla kwoty kredytu w wysokości 60 000 zł, w ramach której konsolidowane są dwa produkty. Przyjęty przez nas okres kredytowania to 60 miesięcy. Pamiętaj, że oferta w każdym banku jest indywidualnie dopasowywana do klienta, między innymi pod względem ryzyka transakcji, punktacji scoringowej, a nawet jego miejsca zamieszkania!

Przeanalizowaliśmy 20 ofert. Wahania wysokości raty rozłożyły się w przedziale pomiędzy 1160 zł/mc – 1552 zł/mc, minimalny koszt kredytu wyniósł natomiast 9 600 zł. Nasz Ranking Kredytów Konsolidacyjnych w czerwcu 2019 roku przedstawia się następująco:

  1. ING Bank Śląski 1160 zł/mc
  2. BNP Paribas 1276 zł/mc
  3. Bank Pekao SA 1280 zł/mc

 

Kredyt Konsolidacyjny Kraków. Podsumowanie.

Kredyt Konsolidacyjny posiada niewątpliwie mnóstwo korzyści. Od zmiany wielu rat w jedną, poprzez oszczędność czasu, na obniżeniu kwoty miesięcznych zobowiązań kończąc. Kredyt Konsolidacyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które posiadają kilka kredytów, a data ich zaciągnięcia przypada na moment, kiedy poziom stóp procentowych był wysoki.

Zdecydowałeś się na Kredyt Konsolidacyjny? Musisz odpowiednio się przygotować! Zdolność kredytowa jest kluczowa, podobnie jak konieczność terminowego regulowania posiadanych rat. Warto konsolidować kredyty i warto obniżać raty, ale tylko znając odpowiedzi na pytania: jak, kiedy i w jakim banku.

Kredyty Konsolidacyjne stanowią jedną z naszych najważniejszych ofert. Pomogliśmy już dziesiątkom klientów obniżyć swoje miesięczne raty, dzięki czemu otrzymali możliwość realizowania swoich innych celów. Jeżeli Ty również jesteś zainteresowany konsolidacją swoich kredytów i chcesz mieć pewność, że będzie to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie – skontaktuj się z nami!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wpisem:

Kredyt gotówkowy Kraków krok po kroku

oraz do plubienia naszego Fanpage na Facebooku:

Fanpage uver