Kredyt na dom Kraków. Kredyt na budowę domu Kraków

 

Każdy z nas marzy o domowym zaciszu i wyprowadzce na swoje. Z mieszkania często pragniemy przenieść się do cichego i przytulnego domku z ogródkiem. To oczywiście wiąże się z koniecznością zdobycia niemałych funduszy. Na szczęście, dobry kredyt na budowę domu Kraków może nas przybliżyć do zrealizowania marzeń o własnym domu. Jakie aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na kredyt hipoteczny?

 

Kredyt na dom – sposób na zdobycie pieniędzy na budowę domu

 

Dużo mniejsze inwestycje czekają osoby, które posiadają już działkę budowalną pod budowę domu. W takiej sytuacji, kredyt na dom Kraków ogranicza się w zasadzie do podjęcia pieniędzy potrzebnych do postawienia budynku oraz jego adaptacji ze stanu surowego. Jeśli nie posiadasz jeszcze działki, możesz oczywiście ubiegać się o wyższy kredyt hipoteczny, który pokryje zarówno zakup działki, jak i budowę wymarzonego domu. Aby otrzymać wystarczająco duży kredyt na budowę domu Kraków, musimy oczywiście odznaczać się wysoką zdolnością kredytową.

Pod tym pojęciem kryje się wiele czynników. Aktualne zarobki, ewentualne oszczędności i wkład własny, wykształcenie, stan cywilny, branża, w której pracujemy. Bank weźmie pod uwagę także naszą historię kredytową i sprawdzi, czy w przeszłości bez problemów spłacaliśmy zobowiązania finansowe. Decydując się na duży kredyt na budowę domu Kraków, sporym wyzwaniem może okazać się właśnie wkład własny. Niektóre banki wymagają nawet 10-20% wartości zobowiązania. Kredyt bez 10 % wkładu jest możliwy, ale wtedy musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami ubezpieczenia niskiego wkładu.

 

Kredyt na dom – formalności…

 

W dobie XXI wieku, wydawać by się mogło, że formalności z bankiem są załatwiane dużo szybciej niż jeszcze kilka lat temu. Rzecz jasna, że wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego możemy złożyć przez Internet. Pracownik zapozna się z naszą sytuacją finansową oraz oceni naszą zdolność kredytową. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania, zostaniemy zaproszeni na wizytę do banku w celu omówienia wszystkich szczegółów finansowania oraz podpisania umowy. Niektóre banki umożliwiają nawet sfinalizowanie procesu bez wizyty w oddziale.

Niestety w przypadku kredytów hipotecznych sytuacja wygląda inaczej. Cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny jest długą i często zawiłą procedurą. Wszystkie podpisy muszą być złożone w obecności eksperta a dokumentacja musi być przedstawiona w oryginale.

W trakcie spotkania z ekspertem możemy zapytać o aktualne oferty promocyjne, a także wynegocjować lepsze warunki, które nie są wspomniane na stronie internetowej. W ten sposób, budowa domu na kredyt będzie mniej kosztowna i bardziej opłacalna. Same formalności z naszej strony ograniczają się tak naprawdę do przedstawienia wszystkich wymaganych dokumentów. Doradca kredytowy zajmie się wszystkimi formalnościami i w krótkim czasie jest w stanie złożyć wnioski do kilku banków jednocześnie.

 

Kredyt na budowę domu Kraków

 

Jeśli planujesz bardzo kosztowne inwestycje i zależy Ci na jak najlepszych warunkach, umów się na konsultacje ze specjalistą w dziedzinie finansów. W trakcie takiej wizyty dowiesz się, kiedy najlepiej ubiegać się o kredyt, czy opłacalną opcją będzie kredyt z ubezpieczeniem czy bez, oraz jak maksymalnie obniżyć raty. Poznasz także aktualne oferty banków. W ten sposób, kredyt na budowę domu Kraków sprosta Twoim indywidualnym oczekiwaniom a jego przyznanie będzie dużo prostsze.

 

Czytaj również:

Kredyt hipoteczny – wszystko co musisz o nim wiedzieć.

oraz zapraszamy do polubienia naszego Fanpage na Facebooku:

Fanpage uver